سبد خرید0

توصیه های برایان تریسی برای رسیدن به موفقیت

افرادی که از موقعیت های خویش به بهترین نحو ممکن استفاده کرده اند و به موفقیت های چشم گیری رسیده اند کم نیستند. البته همین افراد نیز رهبرانی بزرگ دارند. برایان تریسی از جمله این رهبرهاست. وی شخصیتی بسیار بزرگ و راهنمای خوبی برای کسب و کارهاست. تریسی تا به حال به بیش از 1000 شرکت گوناگون کمک کرده تا به موفقیت های فوق العاده ای برسند. در این مقاله می خواهیم شما را با چند مورد از بهترین توصیه های برایان تریسی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

همین الان دست به کار شوید

از نظر تریسی: "تفاوت اصلی میان افراد موفق و ناموفق این است افراد موفق دست به کار می شوند. آنها کارشان را شروع می کنند و هر کاری را می خواهند انجام می دهند. افراد ناموفق همین ایده ها را دارند، اما همیشه بهانه ای برای اقدام نکردن دارند."

این سخن را واقعا می توان یکی از بهترین توصیه های برایان تریسی دانست. عموما همه با خود این صحبت را می کنند که بالاخره روزی ایده ی خودم را عملی خواهم کرد ولی آن روز هیچ وقت نمی رسد. کارشناسان حوزه ی موفقیت این جلمه را فقط دروغی برای آرام کردن وجدان افراد می دانند. اول اولویت هایتان را شناسایی کنید سپس بدون فوت وقت، تمام تلاش تان را برای دستیابی به آن ها به کار ببندید.

از متخصصین رشته خود راهنمایی بگیرید

برایان تریسی می گوید: "من این توصیه را از فرد بسیار مدبری با نام کاپ کاپمیر (Kop Kopmeyer) فراگرفتم که بیش از 50 سال به مطالعه ی مقاله هایی پیرامون موفقیت مشغول بوده است. او 1000 اصل برای دست یابی به موفقیت دارد. وقتی او را دیدم، سوال کردم در بین این 1000 اصل کدام یک از بقیه مهم تر است؟ او گفت: از روش های اثبات شده ی موفقیت بهره ببر."

بهترین اصل موفقیت این است که نیاز نیست چرخ را از ابتدا اختراع کنید. بلکه مسیر از قبل در مقابل شما آماده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است هر روز، چند گام کوچک به سوی اهداف تان بردارید.

از سوال پرسیدن نترسید. مطمئنا هیچکس کامل نیست و همه در اطلاعاتشان نقص هایی دارند. پس سعی کنید با سوال کردن به اطلاعات خود بیفزاید و نقص های تان را تا حد ممکن کم کنید.

تمرکزتان را فقط روی یک هدف مشخص قرار دهید

توصیه های برایان تریسی : "10 هدفی که می خواهید در سال جدید به آنها دست پیدا کنید، روی کاغذ بیاورید. این سوال را بپرسید "اگر تنها بتوانم به یکی از اهداف لیست شده برسم، کدام هدف تاثیر مثبت بیشتری روی زندگی من خواهد داشت؟" آن مورد را روی کاغذ بنویسید و آن را هدف اصلی زندگی تان بدانید."

از جمله خطاهای بزرگی که بیشتر افراد مرتکب آن می شوند این است تلاش می کنند زندگی شان را به طور ناگهانی تغییر دهند. آنها می خواهند به سادگی هر کاری را که می خواهند شروع کنند، به سرمایه هنگفتی دست پیدا کنند و خوش اندام و خوش تیپ شوند. این نوع تفکر سبب می شود انسان نتواند روی یک موضوع خاص متمرکز شود. پس بهتر است به جای وقت گذاشتن روی چند مورد به صورت موازی، انرژی تان و وقت خود درست مثل یک تیغ لیزری در یک نقطه متمرکز نمایید و تا مشکلات مختلف را شکافته و به جلو حرکت کنید.

بیشترین بهره وری را از وقت خود داشته باشید.

برایان تریسی می گوید: "من همیشه فکر می کنم زندگی ام خورشید است و تمام عوامل زندگی ام همانند سیاراتی هستند که پیرامون زندگی ام می چرخند. این عوامل می تواند سلامت جسمی، روابط اجتماعی یا شغل باشد. زندگی من زمانی تغییر می کند که من ببینم مدیریت زمان، خورشید است و تمام چیزهای دیگر سیاراتی هستند که می چرخند."

موضوع بسیار مهم این است اصلی ترین و با ارزش ترین منبعی که در اختیار شماست زمان می باشد. اگر با فکر زمان خود را مورد استفاده قرار دهید قادر خواهید بود با سرعت به سوی اهداف تان حرکت کنید. اشخاصی مثل تیموتی اسکای یا مارک زاکربرگ فقط با مدیریت کردن زمان خود به این موفقیت ها رسیدند.

اگر از زمان خود بیشترین استفاده را ببرید، سریع تر خطاهایتان مشخص می شود، زود تر یاد می گیرید و این تجربه موجب می گردد که سریع تر از دیگران به درجات بالای موفقیت دست یابید. همواره این را در زندگی در نظر داشته باشید که با زمان درست مثل پول رفتار کنید.

به هدف هایتان چهارچوب و قالب مشخص دهید

برایان تریسی می گوید: "فرآیندی وجود دارد که می تواند بیش از هر فرآیند دیگری افراد را به ثروت برساند. این فرآیند همان ساختارمند کردن اهداف بزرگ همانند یک پرسش است. پس باید خود را ملزم کنید تا 20 پاسخ برای این سوال به دست بیاید."

هنگامی که در ذهن خود جستجو می کنید، به راهکارهای بسیار خوبی می رسید. این روش ناخودآگاه تان را به یک تکاپو وادار می کند و راه حل های خوبی پیش رویتان می گذارد تا با کمترین تلاش، بیشترین خروجی را داشته باشید.

اگر به دنبال این هستید که مثلا در سال جاری 100 هزار دلار پول بدست بیاورید، آن را بدین شکل مطرح کنید: "چطور می توانم امسال 100 هزار دلار درآمد داشته باشم؟" و سپس 20 جواب برای این پرسش بیابید. بهترین راهکار این است یک کتاب درباره ی آن بخوانید.

درست مثل یک فرد موفق عمل کنید

از میان توصیه های برایان تریسی ، این سخنش بسیار به چشم می آید: "اگر می خواهید به ثروت زیادی برسید و همانند یک میلیونر زندگی کنید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است: عاداتی در طرز تفکر و عملکرد خود ایجاد کنید که باعث شده افراد دیگری با استفاده از آنها ثروتمند شوند."

اگر به دنبال نتایج بزرگ هستید، باید بتوانید سطح تفکراتتان را بالا ببرید و اصطلاحا بزرگ فکر کنید. اگر به طور مثال نخواهید برای بهبود یکی از مهارت هایتان 30 دلار پول خرج کنید، پس چطور می توانید به دنبال این باشید که صدها هزار یا یک میلیون دلار درآمد کسب نمایید؟

شکست را نپذیرید و تسلیم مشکلات نشوید

برایان تریسی می گوید: "وقتی بارها، چیزهای جدید را امتحان می کنید، احتمالا به هیچ موفقیتی نخواهید رسید. زندگی من وقتی متحول شد که دریافتم هیچ چیز، چند بار اولی که آن را انجام می دهم، موفق نمی شود. پس تصمیم گرفتم، یک ایده را دست کم 5 تا 10 بار امتحان کنم. عمل کردن هیچ وقت باعث بازنده بودن نمی شود. تنها وقتی بازنده می شوید که هیچ کاری انجام ندهید."

وقتی عزم راسخ و اراده استواری داشته باشید، به موفقیت خواهید رسید. افراد عموما با گذشت 3 یا 4 ماه پس از شروع یک پروژه جدید تسلیم می شوند. اگر به قدر کافی استقامت داشته باشید، می توانید به پیشرفت برسید. این یکی از بهترین توصیه های برایان تریسی است.

 

تهران، پرند، بلوار جمهوری
راه ارتباطی
09365141356
با ما تماس بگیرید
شنبه الی پنجشنبه 9 الی 18
پشتیبانی